...
آذر, 1397 بدون نظر بلاگ

خواص پلی اتیلن

خواص پلی اتیلن : در این مقاله سعی شده است تعدادی از مزایا و معایب استفاده از لوله و اتصالات پلی اتیلن که امروزه بسیار فراگیر شده است را پوشش دهیم. در صورتی که این مطالب برای شما مفید بود، لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

مزایای پلی اتیلن:

 • قیمت کم
 • فرآیندپذیری خوب
 • مقاومت ضربه ای بالا
 • مقاومت شیمیایی بالا موجب مصرف بالای این پلیمر گشته است.

این پلاستیک از نظر حلالیت آن از زریق گرم کردن در هیدروکربنات ها و یا هالوژن هیدروکربن ها افزایش می یابد. درجه شاخه ای بودن نه تنها تاثیر مهمی بر روی خواص آ ها در حالت جامد دارد بلکه در ارتباز با رفتار مذاب نیز تاثیر گذار است. حضور زنجیر های بلند باعث کاهش تمایل زنجیر پلیمر به حرکت در مقایسه با ساختار های خزی تر است که این امر موجب کاهش ویسکوزیته مذاب می شود.

این ماده نسبتا در برابر اکسید کننده ها پایدار است و به راحتی اکسید نمی شود و تنها در هوا تحت اشعه UV و در دماهای بالا اکسید می شود.

معایب پلی اتیلن :

دمای ذوب PE به دلیل نیروی بین مولکولی کم کربن نسبتا پایین است . پس از بررسی در مقالات دمای انتقال شیشه ای یا همان TG این ماده بین 130 درجه سانتی گراد و 30 درجه سانتی گراد گزارش شده است.

تخریب این پلیمر در دمای بالای 270 درجه سانتی گراد رخ می دهد و موجب به وجود آمدن طیف پیوسته ای از هیدرو کربن هایی با 1-70 اتم کربن می گردد. عمده ترین محصولات حاصل از تخریب پروپن و هگزن است. خواص اصلی HDPE و LDPE در جدول زیر نشان داده شده است.

کاربرد های پلی اتیلن:

 • به دلیل داشتن قیمت کم
 • فرایندپذیری خوب
 • مقاومت ضربه ای بالا
 • مقاومت شیمیایی بالا و عایق الکتریکی بودن گستره کاربردی وسیعی دارد.

بیشترین استفاده رایج : NYLON همانطور که قبلا ذکر شد در فیلم هایی ست که به طور گسترده در بسته بندی ها و هم چنین به طور کلی در کیسه ها و پوشش غذاها استفاده می شوند. از کاربرد های CONNECTOR دیگرPE استفاده در پوشش سیم ها و کابل ها به دلیل داشتن خواص عایق پذیری بالا . در تولید قطعاتی است که از BOTTLE طریق قالبگیری دمشی و تزریقی تولید می شوند مخصوصا بطری ها یی که برای نگه داری مواد غذایی و یا مواد شیمیایی خانگی استفاده می شوند نیز کاربرد دارد.

 

برای مشاهده دیگر محصولات می توانید به سایت پلی کاران مراجعه کنید.

شما می توانید با مشاهده بلاگفا اطلاعات بیشتری در مورد پلی اتیلن به دست آورید.

برای مطالعه مطالب لوله کاروگیت فاضلاب به بلاگ میهن بلاگ سر بزنید.

با مشاهده مطالب موجود در بلاگ تمام پلی کاران را در یک نگاه ببینید.

برای خرید اینترنتی می توانید به سایت تجهیزستان مراجعه نمایید.

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال خود را مطرح نمایید.

)
  در حال تایپ کردن...

  در حال حاضر آفلاین هستیم، لطفا با پرکردن فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید.

  ارسال پیام لغو کردن