...
مرداد, 1398 بدون نظر بلاگ

زهکشی زیرسطحی

زهکشی زیر سطحی لوله های پلی اتیلنی کاروگیت را نیز میتوان با سوراخ تولید کرد.

سوراخ ها اجازه میدهند آب زیرزمینی جمع آوری شده و به مکانهای مناسب برای تخلیه منتقل شوند.

سیستمهای زیرزمینی برای جمع آوری شیرابه در محلهای دفن زباله استفاده میشود.

کاربرد لوله پلی اتیلن در محلهای دفن زباله سیستمهای زهکشی زیرزمینی نیز

برای کنترل و هدایت انتقال آب زیرزمینی و تقویت نفوذ مناسب آب سطحی در

زمینهای گلف، زمینهای ورزشی، پروژههای توسعه دامنه و در زمینههای کشاورزی استفاده میشود.

اغلب سیستمهای زهکشی زیرزمینی برای کاهش سطح مصرف آبهای زیرزمینی استفاده میشود.

برای توسعه میدانهای ورزشی، سیستمهای زهکشی زیرزمینی به سیستمهای خلاء هوا متصل شده اند

تا موجب حرکت آب سطحی و زیر سطحی به سمت پایین شوند. لوله های پلی اتیلن کاروگیت سوراخ شده

اغلب برای کنترل سطح آب در زمینهای کشاورزی استفاده میشوند.

لولهسوراخ شده برای جمعآوری و حمل زهکشی زیرسطحی

و یا آبهای زیرزمینی یا کنترل عمق آبهای زیرزمینی نصب شدهاند.

انتقال فاضلاب بهداشتی

لوله های دوجداره کاروگیت و دیگر انواع لولههای کاروگیت بیشترین استفاده

و کاربرد آنها در انتقال فاضلاب است و به دلیل خواص مکانیکی و اتصال قابل اطمینان

و طول عمر بالای لوله های دوجداره کاروگیت و دیگر انواع لوله های پلی اتیلن

این نوع لوله های ایدهآلترین لوله جهت شبکه انتقال فاضلاب میباشد

و لوله پلی اتیلن یک سیستم ایده آل سپتیک است.

جمع آوری شیرابه

صنایع معدنی دارای کاربرد خاصی از زهکشی زیرزمینی هستند که برای لوله های پلی اتیلن کاروگیت مناسب است. یک تکنیک به نام “فروشست تودهای” به منظور بازیافت رسوبات کم ارزش مس، طلا و نقره مورد استفاده قرار میگیرد. محلول سیانید در خاکهایی که حاوی طلا یا نقره هستند اسپری میشود و مواد معدنی را به یک ترکیب شیمیایی تبدیل میکند. این محلول در یک سیستم زهکشی زیرزمینی با لوله سوراخ شده جمعآوری شده و به حوضچه منتقل میشود. طلا یا نقره از حوضچهها با استفاده از جذب کربن یا ته نشینی به دست میآید. پلی اتیلن برای این فرایند بسیار مناسب است زیرا نسبت به حمله شیمیایی بسیار مقاوم است. آزمونها عدم فروسایی و یا فروسایی بسیار نشان داده اند. 14.0 تا 1.5 حدود PHکم پلی اتیلن را در معرض طولانی مدت با
سیستم های مدیریت کنترل و نگهداری سیلاب
مقررات در اکثر مناطق شهری میزان روانآب آب باران در سیلابها را محدود میکنند. لذا در صورت افزایش میزان رواناب بایستی این میزان کنترل و به محل های در نظر گرفته شده به صورت ثقلی منتقل شود .برای این موارد لوله ای سایز بزرگ و متوسط لوله های گروگیت بهترین گزینه می باشد.

کاربردهای دیگر لوله کاروگیت

لوله پلی اتیلن کاروگیت در طیف گستردهای از کاربردهای دیگر استفاده میشوند، که برخی از آنها در زیر شرح داده شدهاند. برای اطلاعات دقیق برای این کاربردها و سایر کاربردها، با سازنده تماس بگیرید.
سیستمهای تهویه
لوله های سوراخدار ساخته شده از لولههای پلی اتیلن کاروگیت نیز محصول مورد پسند برای سیستمهای تهویه هستند. لوله قرار داده شده در پایین مخازن ذخیرهسازی دانه ، هوا را از طریق دمندهها برای خروج رطوبت از توده دانهها وارد میکنند. کاربرد دیگر لوله پلی اتیلن سوراخدار جمعآوری هوا از خروجی دستگاه تصفیه هوا (اسکرابر) برای انتقال به زیر یک فیلتر واسط برای حذف ذرات آلوده است.
لولههای خنک کننده
لولههای خنک کننده زمینی یک روش مناسب برای خنک سازی فضا هستند و به عنوان جایگزینی برای تهویه مطبوع معمولی استفاده می شوند. در این سیستمها، هوای گرم از طریق زمین خنک از طریق لولهها منتقل میشود. سپس هوا برای دستیابی به یک اثر خنک کننده استفاده میشود. لولههای پلی اتیلن کاروگیت به طور ویژه برای این کاربرد مناسب است، زیرا کاروگیتها سطح بزرگتری برای فرآیند انتقال حرارت فراهم میکنند.

سیستم های شناور

پلی اتیلن در برابر خوردگی و حمله شیمیایی مقاوم است. این خواص همراه با وزن سبک نسبی آن، امکان استفاده از آن به عنوان یک نگهدارنده برای شناور را فراهم می کند. لوله پلی اتیلن ساخته شده از پلی استایرن به عنوان شناور در کاربردهای مختلف استفاده میشود. استفاده معمول از این شناورها به عنوان پانتونها (پل شناور) برای اسکله شناور قایقی است. مواد مختلف اسکله
به راحتی به پانتوهای پلی اتیلنی کاروگیت با هر طولی متصل میشوند تا اسکله شناور به شکل مناسب شکل ساخته شود. شناورهای مشابه نیز برای نگهداری از پوششهای پلی اورتانی زبالههای مایع و مخازن ذخیره سازی شیمیایی استفاده میشود.

آبیاری و زهکشی زیرسطحی

احیاء لوله های شکسته شده با پلی اتیلن کاروگیت

لوله پلی اتیلن کاروگیت را میتوان درون لولههای مجاری آبگذر تخریب شده، زهکشهای سیلاب، یا فاضلاب که از بتن یا فلز موجدار ساخته شدهاند جایگذاری کرد. برای زهکشی زیر سطحی وقتی قسمت حلقوی با دوغاب سیمان پر شد، لوله پلی اتیلن تبدیل به سازه باربر میشود. لوله پلی اتیلن کاروگیت با سطح داخلی صاف را میتوان از یک گودال یا در انتهای مجرای باقیمانده وارد کرد. لوله پلی اتیلن وارد شده، مساحت ورودی اصلی را کاهش میدهد. اگر این کاهش بسیار زیاد باشد، یک مخروط پلی اتیلنی با طراحی خاص را میتوان به انتهای ورودی اضافه کرد تا مساخت آن افزایش یابد.

هوادهی در کمپوست کردن لجن فاضلاب

لوله پلی اتیلن کاروگیت سوراخ دار جزء جدایی ناپذیر در هنگام کمپوست کردن لجن فاضلاب است. سوراخها هوادهی لجن را کنترل میکنند. بسیاری از جوامع دریافتهاند که میتوانند لجن فاضلاب را کمپوست و کمپوست را به فروش برساند.

 

 

برای مطالعه بیشتر در مورد زهکشی زیر سطحی اینجا را کلیک کنید.

برای دیدن دیگر مطالب اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال خود را مطرح نمایید.

)
    در حال تایپ کردن...

    در حال حاضر آفلاین هستیم، لطفا با پرکردن فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید.

    ارسال پیام لغو کردن